Kariera | 30.04.2018

Twoje domowe biuro – przestrzeń, która wspiera kreatywność i produktywność

2. Ustaw i dostosuj sprzęt do pracy

sprzęt komputerowy na stanowisku pracy

Jeśli mam wybór, decyduję się na komputer stacjonarny, o szerszych możliwościach konfiguracji pod konkretny rodzaj wykonywanej pracy i obsługi oprogramowania. Jeśli typ komputera jest narzucony przez pracodawcę i jest to laptop, zdecydowanie polecę Ci rozbudowanie zestawu o zewnętrzne, dodatkowe peryferia w postaci klawiatury i wygodnej myszy z podkładką.

Osobiście jestem wielkim zwolennikiem pracy wielomonitorowej i przy każdej okazji takie rozwiązanie polecam wszystkim – 2 monitory powinny w zupełności zaspokoić potrzeby większości osób (np. ekran laptopa + zewnętrzny, większy monitor). Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, gdzie osoba, której zachwaliłem i poleciłem pracę wielomonitorową wróciła z uwagą, że to nie dla niej, że się nie sprawdza. Według niektórych badań, dodanie drugiego monitora zwiększa produktywność o ok. 30%.

Jeśli Twoja praca wymaga udziału w wideokonferencjach – zobacz jakie ustawienie kamery będzie optymalne podczas tych rozmów – to jest, co (oprócz Twojej twarzy) widzą rozmówcy – aby zawczasu móc uchronić się przed dzieleniem się z nimi widokiem takim jak np. pranie wiszące na suszarce.

Osobom pracującym samodzielnie, którym pracodawca nie udostępnia narzędzi tego typu, polecę skorzystanie z dysku sieciowego, który może służyć do przechowywania kopii zapasowych danych. Dyski twarde tego typu możemy umieścić w domowej sieci (także bezprzewodowo) i skonfigurować tak, aby automatycznie tworzyła się na nich kopia zapasowa danych. Automatyzacja tego zadania pozwoli Ci nie martwić się o wykonywanie kopii ręcznie. Dyski sieciowe przydadzą się także przy okazji do innych celów – np. jako domowa biblioteczka mediów. Kupując taki dysk, zwróć uwagę na pojemność – obecnie najpopularniejsze są dyski 1 i 2TB.

Zadbaj o to, aby jakość połączenia internetowego od Twojego dostawcy była jak najlepsza, a samo łącze jak najmniej awaryjne. Wystarczającą do większości zastosowań prędkością będzie 100 Mbit/s (symetrycznie: prędkość pobierania i wysyłania). Oczywiście nie w każdej lokalizacji takie łącze będzie dostępne oraz przystępne cenowo – porównaj oferty. Jeśli w przeszłości Twojemu obecnemu dostawcy zdarzały się przerwy w dostępne do usług lub dłuższe awarie, zdecydowanie rozważ jego zmianę. Dostawcy często przeprowadzają „kontrolowane wyłączenia” w ciągu dnia przyjmując, że większość ludzi i tak jest w biurze (tyle, że tym prawdziwym… nie domowym).

Tagi

Zostań z Nami! 

Powiemy Ci jak masz oszczędzać biorąc pod uwagę Twój styl życia!
test nie potrwa dłużej niż 4 minuty
close-link

Zostań z nami!

Czy znasz już najpopularniejsze artykuły?

close-link