Kariera | 30.04.2018

Twoje domowe biuro – przestrzeń, która wspiera kreatywność i produktywność

6. Wyjaśnij bliskim, że pracujesz

rozmowa z bliskimi

O ile na oświadczenie znajomym, że „pracujesz z domu” zwykle słyszy się wyrazy zachwytu „ale fajnie”, „super”, „też bym tak chciał/chciała”, reakcje najbliższej rodziny podobne są raczej do: „czyli nic nie robisz”, ewentualnie „no ładnie, i jeszcze Ci za to płacą…”. Ci, którzy nie doświadczyli pracy z domu przez dłuższy czas, nie mają zwykle pojęcia jak przystosowanie się do takiego modelu może być trudne oraz jak bardzo sobie cenią to ci, którym w końcu udało im się opanować tę sztukę znajdując dla siebie idealne rozwiązanie, osiągając wysoką produktywność oraz dobre wyniki.

Niezależnie czy to znajomi, czy rodzina, gdy uświadomią sobie i zapamiętają, że “siedzisz w domu całymi dniami” – mają skłonność do bagatelizowania Twojej pracy. Wyjaśnij im dokładnie, że to, że siedzisz w domu nie znaczy, że nic nie robisz – muszą wiedzieć, że między ustalonymi godzinami, jesteś tak naprawdę w pracy. Nie masz codziennie “wolnego” i nie jesteś dostępny na każde zawołanie, bo przecież siedzisz w domu…

Mam nadzieję, że zamieszczane tu porady przydadzą Ci się podczas planowania własnego biura domowego. Życzę Ci powodzenia!

Twoje największe trudności podczas gdy pracujesz/pracowałeś w domu?

Zobacz wyniki ankiety

Loading ... Loading ...

Tagi

Zostań z Nami! 

Powiemy Ci jak masz oszczędzać biorąc pod uwagę Twój styl życia!
test nie potrwa dłużej niż 4 minuty
close-link

Zostań z nami!

Czy znasz już najpopularniejsze artykuły?

close-link