Kariera | 30.04.2018

Twoje domowe biuro – przestrzeń, która wspiera kreatywność i produktywność

5. Ubierz się do pracy

strój do pracy

Brzmi dziwnie… przecież nie wychodzisz do biura i zapewne przez większość dni nie spotykasz się ze współpracownikami czy klientami, nawet jeśli wymaga tego charakter Twojej pracy. Dla osób pracujących z domu spotkania zwykle stanowią mały procent obowiązków i należą do rzadkości.

Jednak ostrzegam – nie pracuj w “piżamie”! Dlaczego?

  • Zachowujesz profesjonalizm – być może będziesz musiał wziąć udział w wideokonferencji ze współpracownikami, szefem lub klientem. Zbyt luźny, domowy strój może powodować postrzeganie Ciebie jako osoby niespecjalnie przykładającej się do pracy. Nie chcesz chyba sprawiać wrażenia jakbyś właśnie wstał z łóżka (np. o 13:00). Dodatkowo – jeśli pracujesz dla firmy posiadającej ustandaryzowany dress code, odpowiednio się ubierając po prostu spełniasz to wymaganie pracodawcy.
  • Zwiększasz swoją produktywnośćBadania z Northwestern University (Hajo Adam, Adam D. Galinsky) dowodzą, że to jak się ubieramy ma wpływ na to jak się zachowujemy, wyrażamy oraz że w odpowiednim do sytuacji (tu do pracy) stroju czujemy się bardziej aktywni, obecni oraz posiadamy wyższy poziom zaangażowania w wykonywane zadania.
  • Inni widzą, że pracujesz – szczególnie istotne jeśli podczas pracy w domu przebywają też inni domownicy. Ubierając się do pracy – dajesz im wyraźny, wizualny sygnał, że między ustalonymi godzinami nie jesteś dostępny na każde zawołanie ponieważ pracujesz – dzięki temu będą bardziej wyrozumiali.
  • Tworzysz granice – kiedy ubierasz się po pracy w domowe ubranie – tworzy się psychiczne i wizualne odróżnienie – w przeciwnym wypadku mogłoby się wydawać, że praca nigdy się nie kończy.
  • Masz lepszą koncentrację – ubranie służy też Tobie jako przypomnienie – nastawiając Cię na tryb pracy. Prosty przykład: w ubraniu do pracy raczej nie weźmiesz się za sprzątanie mieszkania…

Tagi

Zostań z Nami! 

Powiemy Ci jak masz oszczędzać biorąc pod uwagę Twój styl życia!
test nie potrwa dłużej niż 4 minuty
close-link

Zostań z nami!

Czy znasz już najpopularniejsze artykuły?

close-link